Síň slávy Libereckého kraje

2014/15

František Mejsnar - Sokol Semily

František Mejsnar byl všestranný sportovec. Hrál výborně stolní tenis, ale v mládí i ligový fotbal (Slovan Liberec, Slavoj Semily, ...). Stolní tenis hrál v řadě oddílů po celé ČSSR, např.LOKO Česká Lípa, Ružomberok a jiné). Počátkem 60.let se přestěhoval do Semil a natrvalo začal pracovat pro oddíl stolního tenisu, tehdy Spartak Semily. Hrál ligové soutěže, vybojoval řadu cen, několikrát byl VČ krajským přeborníkem a přeborníkem okresu. Pomáhal rozvíjet oddíl a získávat pro stolní tenis další mladé hráče. Úspěšný byl i později ve veteránském stolním tenisu, kde vyhrál 2x pohár pro vítěze ročníku VC ČMKV a reprezentoval ČR v mezinárodních zápasech se SR.

Do pozdního věku pracoval jako předseda oddílu Sokol Semily a předseda OSST Semily.

Zemřel 23.2.2021 v Semilech.

Ladislav Nemergut - TTC Jablonné v Podj.

 

Před 40 lety spoluzakládal oddíl stolního tenisu v Jablonném v Podještědí. Nebyl jen výrazným hráčem a předsedou oddílu, ale celou dobu se věnoval výchově mladých stolních tenistů. Pod jeho vedením vyrostly v Jablonném minimálně 2 generace nových hráčů.

K největším sportovním úspěchům Ladislava Nemerguta patří  dvě účasti na mistrovství světa veteránů v Brazílii a ve Švýcarsku a zejména druhé místo v deblu na mistrovství Evropy veteránů, které se uskutečnilo v roce 2007 v Rotterdamu.

Zemřel 16. 5. 2022

Jiří Reichl - Lokomotiva Česká Lípa

Jako hráč stolního tenisu byl u všech největších úspěchů oddílu TJ Lokomotiva Česká Lípa. Jeho jméno bylo vždy mezi nejlepšími hráči, jak v divizi, třetí i druhé lize a byl rovněž členem družstva, které hrálo v České Lípě jeden rok dokonce první ligu. Mimo hraní byl i dlouholetým funkcionářem oddílu, kde více jak třicet let vykonával funkci pokladníka. V roce 2015 byl i mezi osmi lidmi, kteří byli oceněni starostkou města České Lípy za přínos pro město Česká Lípa.

2015/16

Miroslav Svědík -

SKST Liberec

Dlouholetý hráč a funkcionář klubů Stadion Liberec, Sokol (TTC) Ruprechtice a SKST Liberec. V sezóně 2016/17 byl členem vítězného družstva v divizi. Od 1997 hrál 2. ligu a o rok později dvě sezóny 1. ligu. V současné době patří ve své věkové kategorii mezi nejlepší veterány ČR. Aktivně se podílí na organizaci významných sportovních akcí v Liberci. Byl dlouholetý předseda okresního svazu Liberec a předseda Severočeského oblastního svazu.

 

2016/17

Oldřich Mikula -

SKST Liberec

Začal hrát až v 15-ti letech na učilišti v Novém Městě pod Smrkem. Po návratu ze studií přestoupil do Textilany Liberec, kde vybojovali v roce 1956 2.ligu. V sedmdesátých letech hrál za Bižuterii Jablonec n/N. V roce 1982 přestoupil do Stadionu Liberec. Byl několikrát přeborník okresu ve dvouhře i čtyřhře. Od založení klubu veteránů je pravidelným účastníkem veteránských turnajů. Několikanásobný celkový vítěz ročníku ve své kategorii. Častý účastník mistrovství světa a Evropy. V roce 2006 získal na MS v Brémách 2. místo ve dvouhře a stejně i na mistrovství Evropy v roce 2007. Mistr světa na MS družstev v Cotbusu v roce 2007,  2. místo ve čtyřhře na ME 2011 v Liberci a 3. místo ve čtyřhře na ME v Tampere 2015.

2017/18

Miloš Jáč -

Sokol Turnov

Aktivní hráč fotbalu, který po skončení kariéry se začal věnovat stolnímu tenisu. Do zimy stále velmi aktivní hráč. Hrál ve dvou družstvech a pravidelně se zúčastňoval veteránských soutěží, jak doma tak i na ME. Pro zdravotní potíže od konce loňského roku musí na čas skončit. V oddíle spoustu let působil jako předseda. Byl i aktivní na ČOS, kde zastupoval náš oddíl ve sportovní komisi. Je velmi společenský a jeho účast na společenských akcích oddílu je vždy vítána.

2019/20

Milan Vrabec -

Sokol Železný Brod

Stolnímu tenisu se začal věnovat až ve svých 15 letech s přáteli v malé obci Huť. Postupně byl hráčem sokolských oddílů Huť, Bratříkov a Železný Brod. Většinu své hráčské kariéry působil na Bratříkově, kde začal i s trénováním svého staršího syna Jana. V roce 2000 přešel do  Železného Brodu. V té době už vedl sám více než 20 svěřenců, kteří jezdili po krajských bodovacích turnajích mládeže. Nejúspěšnějším rokem byl 2003, kdy družstvo starších žáků zvítězilo na krajských přeborech a následně obsadilo sedmou příčku na MČR. Ve stejném roce bylo pod jeho vedením družstvo ZŠ Železný Brod čtvrtou nejlepší základní školou v republice.

František Just -

Lokomotiva Česká Lípa

František Just byl u všech historických úspěchů oddílu Lokomotiva Česká Lípa. Byl i členem družstva, které hrálo 1. ligu. V současné době pravidelně nastupuje za "A" mužstvo v divizi Libereckého kraje. Jako velký obdivovatel veteránského stolního tenisu se každý rok zúčastňuje Mistrovství Evropy i světa. V kategorii 65 - 69 let je dvojnásobným přeborníkem ČR a i v dalších sezónách soutěže obsadil druhé a třetí místo v mistrovstvích pořádaných ČMSV. V minulém roce byl členem tříčlenného družstva, které vyhrálo Mistrovství Evropy v Holandsku. František Just je zároveň dlouholetým funkcionářem oddílu stolního tenisu Lokomotivy Česká Lípa.

2021/22

Daniel Martiny -

Spartak Chrastava

Dáňa“ je zakládající člen oddílu v Chrastavě, dlouhá léta patřil ke špičce stolního tenisu v okresu Liberec. Stolnímu tenisu se věnuje i přes svůj vysoký věk neustále(ročník 1939). O chod a rozvoj oddíl stolního tenisu v Chrastavě se staral z pozice předsedy a zároveň byl členem Výkonného výboru tělovýchovné jednoty Spartak Chrastava. Vždy byl a je i nadále „průkopník“ v zkoušení nového materiálu a v hledání optimálního složení pálky, v hledání „zázraku, který hraje sám“. O své znalosti z testů se vždy ochotně a rád podělil a nejednoho z nás přiměl vyzkoušet novou zbraň. Je pro nás vzorem přístupu k tréninku, přístupu k mistrovskému zápasu a přístupu ke kolektivu nejen v našem oddílu, ale k celé „stolnětenisové rodině“.

p