Síň slávy Libereckého kraje

2014/15

František Mejsnar - Sokol Semily

František Mejsnar byl všestranný sportovec. Hrál výborně stolní tenis, ale v mládí i ligový fotbal (Slovan Liberec, Slavoj Semily, ...). Stolní tenis hrál v řadě oddílů po celé ČSSR, např.LOKO Česká Lípa, Ružomberok a jiné). Počátkem 60.let se přestěhoval do Semil a natrvalo začal pracovat pro oddíl stolního tenisu, tehdy Spartak Semily. Hrál ligové soutěže, vybojoval řadu cen, několikrát byl VČ krajským přeborníkem a přeborníkem okresu. Pomáhal rozvíjet oddíl a získávat pro stolní tenis další mladé hráče. Úspěšný byl i později ve veteránském stolním tenisu, kde vyhrál 2x pohár pro vítěze ročníku VC ČMKV a reprezentoval ČR v mezinárodních zápasech se SR.

Do pozdního věku pracoval jako předseda oddílu Sokol Semily a předseda OSST Semily.

Zemřel 23.2.2021 v Semilech.

Ladislav Nemergut - TTC Jablonné v Podj.

 

Před 40 lety spoluzakládal oddíl stolního tenisu v Jablonném v Podještědí. Nebyl jen výrazným hráčem a předsedou oddílu, ale celou dobu se věnoval výchově mladých stolních tenistů. Pod jeho vedením vyrostly v Jablonném minimálně 2 generace nových hráčů.

K největším sportovním úspěchům Ladislava Nemerguta patří  dvě účasti na mistrovství světa veteránů v Brazílii a ve Švýcarsku a zejména druhé místo v deblu na mistrovství Evropy veteránů, které se uskutečnilo v roce 2007 v Rotterdamu.

Zemřel 16. 5. 2022

Jiří Reichl - Lokomotiva Česká Lípa

Jako hráč stolního tenisu byl u všech největších úspěchů oddílu TJ Lokomotiva Česká Lípa. Jeho jméno bylo vždy mezi nejlepšími hráči, jak v divizi, třetí i druhé lize a byl rovněž členem družstva, které hrálo v České Lípě jeden rok dokonce první ligu. Mimo hraní byl i dlouholetým funkcionářem oddílu, kde více jak třicet let vykonával funkci pokladníka. V roce 2015 byl i mezi osmi lidmi, kteří byli oceněni starostkou města České Lípy za přínos pro město Česká Lípa.

2015/16

Miroslav Svědík -

SKST Liberec

Dlouholetý hráč a funkcionář klubů Stadion Liberec, Sokol (TTC) Ruprechtice a SKST Liberec. V sezóně 2016/17 byl členem vítězného družstva v divizi. Od 1997 hrál 2. ligu a o rok později dvě sezóny 1. ligu. V současné době patří ve své věkové kategorii mezi nejlepší veterány ČR. Aktivně se podílí na organizaci významných sportovních akcí v Liberci. Byl dlouholetý předseda okresního svazu Liberec a předseda Severočeského oblastního svazu.

 

2016/17

Oldřich Mikula -

SKST Liberec

Začal hrát až v 15-ti letech na učilišti v Novém Městě pod Smrkem. Po návratu ze studií přestoupil do Textilany Liberec, kde vybojovali v roce 1956 2.ligu. V sedmdesátých letech hrál za Bižuterii Jablonec n/N. V roce 1982 přestoupil do Stadionu Liberec. Byl několikrát přeborník okresu ve dvouhře i čtyřhře. Od založení klubu veteránů je pravidelným účastníkem veteránských turnajů. Několikanásobný celkový vítěz ročníku ve své kategorii. Častý účastník mistrovství světa a Evropy. V roce 2006 získal na MS v Brémách 2. místo ve dvouhře a stejně i na mistrovství Evropy v roce 2007. Mistr světa na MS družstev v Cotbusu v roce 2007,  2. místo ve čtyřhře na ME 2011 v Liberci a 3. místo ve čtyřhře na ME v Tampere 2015.

2017/18

Miloš Jáč -

Sokol Turnov

Aktivní hráč fotbalu, který po skončení kariéry se začal věnovat stolnímu tenisu. Do zimy stále velmi aktivní hráč. Hrál ve dvou družstvech a pravidelně se zúčastňoval veteránských soutěží, jak doma tak i na ME. Pro zdravotní potíže od konce loňského roku musí na čas skončit. V oddíle spoustu let působil jako předseda. Byl i aktivní na ČOS, kde zastupoval náš oddíl ve sportovní komisi. Je velmi společenský a jeho účast na společenských akcích oddílu je vždy vítána.

2019/20

Milan Vrabec -

Sokol Železný Brod

Stolnímu tenisu se začal věnovat až ve svých 15 letech s přáteli v malé obci Huť. Postupně byl hráčem sokolských oddílů Huť, Bratříkov a Železný Brod. Většinu své hráčské kariéry působil na Bratříkově, kde začal i s trénováním svého staršího syna Jana. V roce 2000 přešel do  Železného Brodu. V té době už vedl sám více než 20 svěřenců, kteří jezdili po krajských bodovacích turnajích mládeže. Nejúspěšnějším rokem byl 2003, kdy družstvo starších žáků zvítězilo na krajských přeborech a následně obsadilo sedmou příčku na MČR. Ve stejném roce bylo pod jeho vedením družstvo ZŠ Železný Brod čtvrtou nejlepší základní školou v republice.

František Just -

Lokomotiva Česká Lípa

František Just byl u všech historických úspěchů oddílu Lokomotiva Česká Lípa. Byl i členem družstva, které hrálo 1. ligu. V současné době pravidelně nastupuje za "A" mužstvo v divizi Libereckého kraje. Jako velký obdivovatel veteránského stolního tenisu se každý rok zúčastňuje Mistrovství Evropy i světa. V kategorii 65 - 69 let je dvojnásobným přeborníkem ČR a i v dalších sezónách soutěže obsadil druhé a třetí místo v mistrovstvích pořádaných ČMSV. V minulém roce byl členem tříčlenného družstva, které vyhrálo Mistrovství Evropy v Holandsku. František Just je zároveň dlouholetým funkcionářem oddílu stolního tenisu Lokomotivy Česká Lípa.

2021/22

Daniel Martiny -

Spartak Chrastava

Dáňa“ je zakládající člen oddílu v Chrastavě, dlouhá léta patřil ke špičce stolního tenisu v okresu Liberec. Stolnímu tenisu se věnuje i přes svůj vysoký věk neustále(ročník 1939). O chod a rozvoj oddíl stolního tenisu v Chrastavě se staral z pozice předsedy a zároveň byl členem Výkonného výboru tělovýchovné jednoty Spartak Chrastava. Vždy byl a je i nadále „průkopník“ v zkoušení nového materiálu a v hledání optimálního složení pálky, v hledání „zázraku, který hraje sám“. O své znalosti z testů se vždy ochotně a rád podělil a nejednoho z nás přiměl vyzkoušet novou zbraň. Je pro nás vzorem přístupu k tréninku, přístupu k mistrovskému zápasu a přístupu ke kolektivu nejen v našem oddílu, ale k celé „stolnětenisové rodině“.

2022/23

Ivan Vele -

Bižuterie Jablonec

Ivan se narodil v roce 1945 a se stolním tenisem začal ve svých 12 letech v Semilech. Již o rok později získal 3. místo na OP dorostenců, kde startoval za svou ZŠ, a v roce 1960 už nastupoval v divizi za Spartak Semily Technometra. V roce 1966 během povinné základní vojenské služby s klubem Dukla Kaplice zvítězili v kvalifikaci do 3. ligy. Po návratu do Semil se stal 4x krajským přeborníkem. V roce 1976 následoval přestup do Bižuterie Jablonec nad Nisou, kde s trojicí Šnajdr, Mencl a Havránek hrával divizi. Postupně se jablonečtí propracovávali až do 1. ligy, která vydržela v Jablonci "pouze" jedinou sezónu. V této silné soutěži dosáhl cca 80% úspěšnosti! V 90. letech odešel hrát do Liberce, kde se s týmem za několik sezón probojoval opět až do 1. ligy, v roce 2001 se vrátil do Bižuterie Jablonec (tehdy do 3. ligy). Krajské soutěže hrál Ivan aktivně až do roku 2014. Když mu to zdraví dovolí, vždy ho rádi na tréninku vidíme a posloucháme historky z ligových zájezdů. Je to skvělý parťák!

p