Síň slávy Libereckého kraje

2014/15

František Mejsnar - Sokol Semily

   

Ladislav Nemergut - TTC Jablonné v Podj.

 

Před 40 lety spoluzakládal oddíl stolního tenisu v Jablonném v Podještědí. Nebyl jen výrazným hráčem a předsedou oddílu, ale celou dobu se věnoval výchově mladých stolních tenistů. Pod jeho vedením vyrostly v Jablonném minimálně 2 generace nových hráčů.

K největším sportovním úspěchům Ladislava Nemerguta patří  dvě účasti na mistrovství světa veteránů v Brazílii a ve Švýcarsku a zejména druhé místo v deblu na mistrovství Evropy veteránů, které se uskutečnilo v roce 2007 v Rotterdamu.

Jiří Reichl - Lokomotiva Česká Lípa

Jako hráč stolního tenisu byl u všech největších úspěchů oddílu TJ Lokomotiva Česká Lípa. Jeho jméno bylo vždy mezi nejlepšími hráči, jak v divizi, třetí i druhé lize a byl rovněž členem družstva, které hrálo v České Lípě jeden rok dokonce první ligu. Mimo hraní byl i dlouholetým funkcionářem oddílu, kde více jak třicet let vykonával funkci pokladníka. V roce 2015 byl i mezi osmi lidmi, kteří byli oceněni starostkou města České Lípy za přínos pro město Česká Lípa.

2015/16

Miroslav Svědík -

SKST Liberec

Dlouholetý hráč a funkcionář klubů Stadion Liberec, Sokol (TTC) Ruprechtice a SKST Liberec. V sezóně 2016/17 byl členem vítězného družstva v divizi. Od 1997 hrál 2. ligu a o rok později dvě sezóny 1. ligu. V současné době patří ve své věkové kategorii mezi nejlepší veterány ČR. Aktivně se podílí na organizaci významných sportovních akcí v Liberci. Byl dlouholetý předseda okresního svazu Liberec a předseda Severočeského oblastního svazu.

 

2016/17

Oldřich Mikula -

SKST Liberec

Začal hrát až v 15-ti letech na učilišti v Novém Městě pod Smrkem. Po návratu ze studií přestoupil do Textilany Liberec, kde vybojovali v roce 1956 2.ligu. V sedmdesátých letech hrál za Bižuterii Jablonec n/N. V roce 1982 přestoupil do Stadionu Liberec. Byl několikrát přeborník okresu ve dvouhře i čtyřhře. Od založení klubu veteránů je pravidelným účastníkem veteránských turnajů. Několikanásobný celkový vítěz ročníku ve své kategorii. Častý účastník mistrovství světa a Evropy. V roce 2006 získal na MS v Brémách 2. místo ve dvouhře a stejně i na mistrovství Evropy v roce 2007. Mistr světa na MS družstev v Cotbusu v roce 2007,  2. místo ve čtyřhře na ME 2011 v Liberci a 3. místo ve čtyřhře na ME v Tampere 2015.

2017/18

Miloš Jáč -

Sokol Turnov

Aktivní hráč fotbalu, který po skončení kariéry se začal věnovat stolnímu tenisu. Do zimy stále velmi aktivní hráč. Hrál ve dvou družstvech a pravidelně se zúčastňoval veteránských soutěží, jak doma tak i na ME. Pro zdravotní potíže od konce loňského roku musí na čas skončit. V oddíle spoustu let působil jako předseda. Byl i aktivní na ČOS, kde zastupoval náš oddíl ve sportovní komisi. Je velmi společenský a jeho účast na společenských akcích oddílu je vždy vítána.

p